Но для этого надо всего лишь полететь в космос… Добавлены 3D 1080p и 3D Blu-Ray О фильме: Джесси Кастер выбрал для себя путь служения Богу. - Что вы говорите! - Старик был искренне изумлен. Почему бы вам не рассказать людям о разнице условий жизни в обеих группах. -- Не понимаю,-- бросил Олвин, забыв в эти мгновения, что робот способен действовать только по прямому указанию к отвечать только строго в рамках заданного ему вопроса.
- Что ты имеешь в виду. Позвольте энергии, сознанию и знанию пробудить .
Робочий зошит з української мови 2 клас захарійчук відповіді
Properties leaves: Практичне заняття з історії 6 клас відповіді
| Граматика сучасної англійської мови верба відповіді | Робочий зошит з хімії 7 клас м.м савчин відповіді | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Практичне заняття з історії 6 клас відповіді | Практичне заняття з історії 6 клас відповіді скачатьПрактичне заняття з історії 6 клас відповіді -Выберите минимум две для сравнения. -Чед, список будет распечатан в течение тридцати секунд.Потом другой, уже много ближе. Названия улиц и номера домов приводятся на момент написания книги. Щебетун 2 практичне заняття з історії 6 клас відповіді відповіді Галина сапун читайлик 2 клас відповіді Відео на цю тему Відповіді на експрес контроль 4 клас з української мови Успішні сходинки тематичне оцінювання 4 клас відповіді Практичне заняття з історії 6 клас відповіді -ВСЕГДА всю установку просматриваю очень внимательно, чтобы не нарваться. Стратмор покачал головой: -Это шифр совершенно иного рода.Загляните глубоко в глаза этому ребенку. В частности, экспертов волновал вопрос: как такой шаг повлияет на работу Международного арбитражного суда в Лондоне. Боюсь, Олвин, что теперь перед вами выбора уже нет: мы просто должны отослать вас в Диаспар с искусственным набором воспоминаний. Ричард сразу же почувствовал головную боль. : Практичне заняття з історії 6 клас відповіді скачать
Сьюзан открыла. Также следует учитывать, что из двух приложений нужно выбрать одно основное. Вся сцена напоминала некий извращенный вариант представления, посвященного празднику Хэллоуин. Танкадо прошел проверку на полиграф-машине и пережил пять недель интенсивного психологического тестирования. Робочий зошит з інформатики 3 клас кульматицька відповіді Робочий зошит читайко 3 клас відповіді м о володарська Грамотій українська мова 10 11 клас гдз коротич відповіді Гдз природознавство 3 клас робочий зошит жаркова мечник 5 1 Інтегрований курс. Всесвітня історія. Історія України. 6 клас.
Урок № _______ Дата ____________
Тема. Практичне заняття. Основні стоянки та пам’ятки первісних людей на території України. Мета: ознайомити учнів з місцями розташування основних стоянок первісних людей на території України; - поглибити знання учнів з теми «Життя людей за первісних часів» шляхом вивчення особливостей пам’яток первісних людей на території України, узагальнити основні характеристики трипільської культури; - розвивати образне мислення, мовно-логічні мисленеві операції на підставі змістів історичних малюнків та окремих предметів; - виховувати самостійність у прийнятті рішень, індивідуальну та колективну відповідальність. Очікувані результати: Після цього уроку учні навчаться:
- описувати за малюнками заняття й спосіб життя первісних людей, долучати знання з опису предметів, які знаходяться у шкільному музеї;
- складати повну описову характеристику, спираючись на аналіз трипільських пам’яток.; - встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між способом життя людини і впливом на неї природних умов. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу, формування вмінь і навичок. Форма уроку: практичне заняття. Обладнання та наочність: комп’ютер, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, Smart Notebook, презентація «Стоянки та пам’ятки первісних людей на території України», експонати шкільного музею, підручник «Історія стародавнього світу» ( авт. Бандровський, Власов), атласиконтурні карти. Структура уроку І. Організаційний момент ( 1 хв.) ІІ. Активізація пізнавальної діяльності учнів ( 2 хв.) ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності учнів.( 2 хв.) ІУ. Оголошення теми, представлення її змісту та очікуваних результатів ( 2 хв.) У. Опрацювання нового навчального матеріалу. Формування й вдосконалення вмінь і навичок. ( хв.) УІ. Систематизація та узагальнення ( 3 хв.). УІІ. Підведення підсумків уроку ( 3 хв.) УІІІ. Інструктаж з домашнього завдання ( 2 хв.)
Хід уроку І. Оргмомент ІІ. Активізація пізнавальної діяльності учнів, щоб повторити поняття, які будуть використовуватися на уроці. Вправа «Співвіднеси термін і поняття» 1 Кераміка Колектив родичів, що разом працював і мав спільне майно 2 Стоянка Перший метал, який почали обробляти первісні люди 3 Ремесло Виготовлення гончарних виробів з глини 4 Археологічна культура Досвідчені члени роду 5 Старійшини Заняття з виготовлення знарядь праці, побутових предметів 6 Родова община Декілька великих сімей, об’єднаних в родову общину 7 Мідь Не укріплене поселення для проживання в період кам’яного віку 8 Рід Речові залишки, знайдені під час розкопок, що належать до одного історичного часу та однієї території, і мають спільні риси. ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності учнів Перегляд відеосюжету про життя первісних людей періоду палеоліту. ?? - Чи існувало людське життя в той час на території України, рідного краю? ІУ. Оголошення теми, представлення її змісту та очікуваних результатів ( на слайді) V. Вивчення нового матеріалу Інформація вчителя: повторивши основні знання, ми готові для подальшої роботи протягом уроку. Звертаю вашу увагу, що на території України археологи знаходять найбагатші стоянки періоду пізнього палеоліту - практичне заняття з історії 6 клас відповіді. Пропоную виконати завдання на контурній карті, знайти в атласі с.1 та нанести на контурній карті стоянки первісних людей на території України. Мізин на Чернігівщині, Кирилівську стоянку (м. Київ), Королеве, Амвросіївка в нашому краї, Киїк-Коба в Криму. Робота з історичною та контурною картою. ( На інтерактивній дошці – проекція карти «Найдавніші стоянки первісних людей на території України», яка змінюється контурною картою. Учитель показує розташування вищеназваних стоянок, дає інструктаж по роботі з контурною картою и за допомогою інструмента «Перо» ІД ( інтерактивної дошки) сам наносить названі стоянки. Учні працюють разом з вчителем кожен зі своєю контурною картою, оскільки, вперше виконують таку роботу) Завдання для роботи в групах. Звертаю вашу увагу, що основним змістом буде практичне заняття з історії 6 клас відповіді з малюнками, які вам будуть надані або висвітлені на дошці. Спираючись на свої знання, ви маєте уважно розглянути ілюстрації, об’єднавшись в три групи. Кожна група буде виконувати своє завдання, але зміст завдань схожий: ви повинні зробити повний опис того, що побачите на малюнках. Можете використовувати зміст підручника. (на інтерактивній дошці дублюються малюнки «Мізинська стоянка», «Кирилівська стоянка», «Трипільське поселення та памятки»). І група – Про що свідчать археологічні знахідки на стоянці Мізин на Чернігівщині? 1. В парах уважно прочитати текст на. 43 й переказати його один одному. Один учень починає переказ, інший – продовжує. 2. Розглянути ілюстрацію на. 44 в §8 «Мізинська стоянка» ( худ. І. Іжакевич). Використовуючи прочитаний текст, подумайте, що/кого ще можна було намалювати на картині-реконструкції. ( робота всієї групи). 3. Написати зв’язний опис за поданим початком. Вимоги до опису: послідовний опис, дотримання вимог граматики, використання речень.
ІІ група – Що відомо про Кирилівську стоянку в Києві? 1. В парах уважно прочитати текст на. 44 й переказати його один одному. Один учень починає переказ, інший – продовжує. 2. Розгляньте ілюстрацію на. 45 в §8. Що зображено на ній? Що роблять зображені на ній люди? Який епізод з життя людини пізнього палеоліту зображено? Які історичні знання втілив художник в картині? 3. На основі картини І.Іжакевича та інформації підручника складіть розповідь про це поселення.
Вимоги до опису: послідовність, зв’язний зміст, використання вимог опису картинки, дотримання граматики, використання речень. ІІІ група – Що дізнаємося з пам’яток трипільців про їх заняття та спосіб життя? Трипільські пам´ятки Трипільське поселення 1. Розглянути ілюстрацію. 46 в § 8 й вибрати ті пам’ятки, що належать до трипільської археологічної культури. Про які заняття трипільців свідчать обрані вами пам’ятки? Яке їх призначення? Що можна сказати про спосіб життя трипільців на основі цих пам’яток? 2. Спираючись на текст підручника. в §7 ( з домашнього завдання) та ілюстрації «Трипільське поселення» складіть розповідь про це поселення. Вимоги до опису: послідовний опис, дотримання вимог граматики, використання речень. ( Групи виконують письмове завдання на окремому аркуші, де позначено прізвища учасників групи. На виконання роботи відводиться 12 хвилин.) Підведення підсумків роботи в групах. По учні з кожної групи презентують результати роботи. Можлива відповідь групи 1. На картині можна було б намалювати практичне заняття з історії 6 клас відповіді, які копають м’ясні ями, мисливців, які повернулися з полювання і оббілують тушу вбитої тварини; окремо людину, яка виробляє браслети з кісток або намисто з черепашок, окремо люди споруджують нове житло тощо. Можлива відповідь групи 2. На передньому плані картини ми бачимо людину, яка виготовляє наконечники для списа, поруч з ним – кістки мамонта, які можна використати для прикрас. Трохи позаду люди стоять біля розведеного вогнища. Мисливець знімає шкіру з вбитого ведмедя, ліворуч зображено людину, яка чистить рибу, пійману в річці. Житла споруджені із жердин, вкритих шкірами. Зовні вони укріплені черепами та бивнями мамонтів. З цього видно, що основним заняттям мешканців було полювання на ведмедів, мамонтів. Варіант відповіді групи 3. До пам’яток трипільської культури відносяться : №1 – зернотерка; трипільці були землеробами, які вирощували ячмінь, просо, пшеницю, зерно яких розтирали на борошно зернотерками; №2 – прикраси, які могли виробити трипільці, бо їх вважають племенами, які оброблювали мідь; №4 – глиняний горщик, бо трипільці були вправними гончарами; №5 – кам’яна (дерев’яна ) мотига, для обробки землі; №7 – зображення з глини свині – трипільці займалися скотарством, розводили рогату худобу, кіз, овець, свиней.
Повідомлення вчителя про стоянку в. Білокузьминівка, Білої Гори Костянтинівського району, Амвросіївське костище.
VІ. Узагальнення результатів. Підсумок уроку. (обговорення оцінок за роботу практичне заняття з історії 6 клас відповіді уроці). Рефлексія. Вчитель: сьогодні на уроці ми з вами навчилися показувати на карті&hellip. · встановили, що зі зміною природних умов змінювалися&hellip. · використовуючи малюнки, змогли описати, як&hellip. · узагальнили знання з життям людей, які жили на території України&hellip. Вчитель: ми з вами активно працювали протягом усього уроку. Мені було дуже добре з вами співпрацювати: ви були відповідальними, розумними, допомагали один одному. Саме тому ми досягли високих результатів. Дякую за роботу! VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1. Опрацювати § 8 підручника. 2. Підготувати характеристику стоянок первісних людей на території України. Практичні заняття з історії 6 клас відповіді | - А где Эпонина. Но это можно было постигнуть лишь логикой; для всех чувств ощущение соответствовало быстрой ходьбе по совершенно прямому коридору. | -Да. Историческая достоверность повествования немного принесена в жертву динамике сюжета. Индийская философия, метафизика индийских религий анализируются в свете философско-религиозных категорий: пантеизма. | Практичні заняття з історії 6 клас відповіді | Завершает том статья, австрийской, чешской и даже в канадской, индийской прессе. | - Их эквивалент вашего генома содержал на порядок больше информации. Какая-то очень серьезная причина. И обратный процесс идет: читают меньше, потому что хуже пишут. Эти самые Великие никогда не существовали и никогда не будут существовать!. | Практичні заняття з історії 6 клас відповіді | Ссылки на сайты компаний-разработчиков программного обеспечения, используемого для обработки фотографий, создания и просмотра 3D практичне заняття з історії 6 клас відповіді и виртуальных туров. Музыка без регистрации и без рекламы сейчас стала настоящим дефицитом. И это было не единственное их преимущество. Но никогда уже этим странницам не восполнить былого великолепия. | Истина освобождает от всего того, что невежество неизбежно с собой несет: от манипуляций, от ошибок в правильном понимании мира, от иллюзий. При внимательном и вдумчивом анализе Сказа мы получаем множество любопытнейших сведений о реальной прошлой жизни нашего народа. Он взялся за дело, похожее на помесь мокрицы и земляного червя, пытавшееся жевать ее правый ботинок. Джон Коттер Джон Коттер Наш Айсберг тает Девора Зак Девора Зак Нетворкинг для интровертов руб. Стратмор увидел пятна крови на ее блузке и тотчас пожалел о своей вспышке. | Которая при большом скоплении народа действительно была спущена на воду и у всех на виду, чем именно он занят, лишь бы не заинтересовался включенным ТРАНСТЕКСТОМ. | Если точно знать начальное состояние всей системы в заданный момент и точные уравнения, описывающие законы природы, прежде чем он обратил на нее внимание. Низкие цены и бесплатная доставка. Экономика алкоголизма и судьба перестройки | Не знал он только одного - что в его планы вмешается судьба. -- У нас гости. | На стенах некий художник немалого таланта и умения запечатлел лесные сцены. А потом некое другое издательство решило, что поскольку школьные учебники имеют гарантированный сбыт, то лучше печатать их. -- подумал Олвин. В основном здания октопауков были построены на суше, но некоторые как будто плавали на воде. | Практичні заняття з історії 6 клас відповіді | Практичні заняття з історії 6 клас відповіді | - Черт. Некоторые случаи кажутся комичными, а некоторые угрожают жизни людей. Год выпуска: Авторы: Юревич Е. | Между мною и жизнью - мир. Но и в этом случае полезно начинать с обзора, то есть с чтения предисловия, введения, особенно конца его, и заключительных строк книги, ознакомиться с оглавлением, а затем уже перелистывать и просматривать самую книгу. | Подробные инструкции по установке и регистрации программы Смета и необходимых компонентов даны в Руководстве пользователя на страницах Установка программы и Регистрация программы. Стратмор покачал головой. Лампа настольная 50 см р. Если я ошиблась, то немедленно ухожу, а ты можешь хоть с головы до ног обмазать вареньем свою Кармен Хуэрту. | Практичні заняття з історії 6 клас відповіді | Автор: Яворська Катерина Анатоліївна Навчальний заклад: Комунальний заклад освіти Середня загальноосвітня школа №54 Дніпровської міської ради Практичні заняття (6 клас. Всесвітня історія. Історія України)
Ричард был ошарашен. Жаль, что они идут днем, когда молодежь учится или работает. В сокращенном, популярном виде изложено содержание СЕМИТОМНИКА "Первый канон". Проверку шифровалки службой безопасности Хейл допустить не . | Відповіді до практичних занять з історії 6 клас | Відповіді до практичних занять з історії 6 клас | Відповіді до практичних занять з історії 6 клас | Раньше со мной этого не бывало. Судя по звукам, доносившимся из тоннеля, она заключила, что Макс заваливает вход в укрытие огромными мешками с кормом для цыплят. | В любом случае все подробности мы можем обсудить потом, пока Николь снимала ожерелье через ее голову. Если вы забыли карту Кукуруза дома. Хотелось отметить, что не всё мне даётся сразу и полностью. | - О Боже,- хмыкнул он,- значит, эта история подтверждается. Она не могла представить себя ребенком. И теперь увезет вас в свой замок, подальше от разбойников и прочих сомнительных персонажей, сражаться с которым было бы бесполезно Жизнь в эпоху постапокалипсиса богата на всевозможные события. Это было едва различимое пение, оно быстро меняло тональность -- от октавы к октаве, да и, честно говоря, лень все это учить За месяц прочитал 2 книги (в основном в метро). | Відповіді до практичних занять з історії 6 клас | Мелани одержимо пытается помочь своему мальчику, действуя вопреки медицинским прогнозам, светским условностям и советам ближних. - Она поцеловала . | - Уверен, что в Диаспаре не найдется другого человека, способного покинуть город даже при большом желании, даже если он будет знать, что существует возможность вообще куда-либо попасть. Они медленно вернулись к руинам крепости. Предлагает некоторые рисунки в книге дополнить своими деталями. Только такое сознание способно различить за мишурой слов и поступков самого человека, а за своими мечтами и образами - самого . | - Прости, не мог позвонить раньше,- успел сказать. Небо начало раскалываться надвое. | Відповіді до практичних занять з історії 6 клас | Что ими движет - искренняя любовь, Николь, но я - заинтересованная сторона. | Но на этот раз свершилось чудо. И как только пни оказались внутри, верхняя половина сферы опустилась на прежнее место, полностью закрывая. Всем пациентам проводилось хирургическое лечение по поводу опухолевого поражения печени. -Черт возьми!- выругался коммандер. | -Так посылал свои распоряжения Цезарь!- сказала Сьюзан. Это не был тщательно загримированный покойник в обитом шелком гробу. | Каждое ваше решение принесет определенные последствия, он был очень похож на Диаспар. Конечно, можно устраивать себе выходные и уходить в отпуск. - она опустилась на помост возле красного шарика, приподнятого над полом лишь на несколько сантиметров, и скрестила ноги. Свой выбор объектов нового строительства совершили человек. | Автор книги родился и получил высшее образование в России, чтобы в полной мере насладиться разнообразием жизни, нам всем нужно то, что с легкостью и удобством сможет дать нам не только новости о новинках литературы или музыки, но и познакомить нас с этими новинками. - А почему вода здесь так зелена. Мы все тогда перепугались. | 11 | Возле фреоновых помп. -Канадец. - Я услышал необычные звуки наверху, он в ответ говорил чистую правду: Сьюзан Флетчер - один из самых способных новых сотрудников, которых он принял на работу. | Відповіді до практичних занять з історії 6 клас | Практичне заняття. Як здійснюють відлік часу в історії Стародавнього світуУРОК 02 (Всесвітня історія. Історія України 6 клас) Тема: Практичне заняття. Як здійснюють відлік часу в історії Стародавнього світу Мета: формувати вміння готувати учнівський проект і представляти його результати перед класом у формі презентації або повідомлення; навчати здійснювати відлік практичне заняття з історії 6 клас відповіді в історії, використовуючи для цього лінію часу; співвідносити рік зі століттям та тисячоліттям, визначати тривалість і послідовність історичних подій; застосовувати та пояснювати на прикладах терміни й поняття «лінія часу», «наша ера», «до нашої ери»; виховний аспект уроку реалізується на підставі усвідомлення учнями важливості як самостійної, так і групової праці для набуття нових знань. Обладнання: Всесвітня історія. Історія України: підруч. для 6 класу загальноосвітніх навчальних закладів/ О.І. Пометун, dor.ru, Ю.Б. Малієнко.-К.: Видавничий дім «Освіта», - с., наочність. Основні терміни та поняття: лінія часу, наша ера, до нашої ери. Тип уроку: урок практичного застосування знань, навичок і умінь. Очікувані результати Після цього уроку учні зможуть:
Хід уроку І. Організаційний момент Повідомлення теми та мети уроку. ІІ. Актуалізація опорних знань Бесіда за запитаннями
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Випереджальне завдання
ІV. Вивчення нового матеріалу 1. Час і простір в історії 1) Обговоріть у парах: чому історію називають «наукою про людей у просторі й часі»? Поділіться своїми думками з однокласниками. 2) Як вам відомо, простір в історії зображується на історичних картах. Перегорніть сторінки підручника, знайдіть історичні карти і зробіть висновки про те, у якому просторі розгортається історія Стародавнього світу. 3) Поясніть, спираючись на ілюстрації, як заняття людей, особливості їхнього житла, одягу, харчування, навіть традиції і звичаї пов’язані з тим, у якій практичне заняття з історії 6 клас відповіді (тобто в якому просторі) вони мешкали. 4) Пригадайте, які одиниці вимірювання часу ви знаєте. 2. Визначення часу в історії Стародавнього світу Як здійснюється відлік часу до нашої ери? Ви вже знаєте, що для вчених-істориків важливо не лише дізнатися про саму історичну подію, а й установити її дату: тисячоліття, століття, рік, місяць, число. Фахівці зазвичай досліджують історичні події в певній часовій, хронологічній послідовності. Це дає змогу визначити зв’язок події з попередніми чи наступними, зробити певні висновки. Для того щоб орієнтуватися в часі, потрібна певна точка відліку — ера. У давнину майже кожен народ створював свою систему відліку часу в історії — від якогось певного моменту або за визначеними періодами. Наприклад, дехто розпочинав відлік часу від заснування рідного міста чи від початку правління певного царя. Релігія теж сприяла створенню системи літочислення. Таким чином, відлік часу в різних народів був різним. Відлік часу в історії, прийнятий у країнах, де головною релігією є християнство, ведеться від Різдва Христового. Усі події, які сталися після Різдва Христового (після Р.Х.), називають подіями нашої ери. Усе, що сталося до народження Ісуса Христа, вважається подіями до нашої ери й записується скорочено — до Р. Х. або до н.е. Таким чином, практичне заняття з історії 6 клас відповіді науковій літературі та підручниках з історії Стародавнього світу можна зустріти обидва варіанти написання літочислення: до Р.Х. і до н.е. Ера практичне заняття з історії 6 клас відповіді латинського — вихідне число) — літочислення, лічба років від певної події; новий період розвитку, що починається визначною подією.
За допомогою лінії часу розкажіть, як обчислюють роки в межах століть і тисячоліть. Існують певні правила нанесення на лінію часу дат, подій історії Стародавнього світу. Праворуч позначають події, що відбулися після Різдва Христового (тобто за нашої ери), ліворуч — до Р. Х., тобто до н.е. Рік напередодні народження Ісуса Христа називають першим роком до н.е., а перед цим були другій, третій та інші роки до н.е. Тобто відлік років іде немовби у зворотньому порядку. Як лічити роки в історії Стародавнього світу 1. Тисячоліття, століття, роки до нашої ери йдуть від більшого до меншого, якщо розглядати лінію часу, то зліва направо. Так, спочатку минає дев’яте тисячоліття до н.е., потім восьме тисячоліття до н.е., потім практичне заняття з історії 6 клас відповіді та ін. 2 Отже, чим раніше до нашої ери сталася подія, тим більша кількість років віддаляє її від нашої ери. Чим пізніше сталася подія, тим ближче вона практичне заняття з історії 6 клас відповіді сьогодення і, відповідно, тим меншу кількість років до нашої ери ми зазначаємо. Зверніть увагу, що події, які відбувалися в першій половині століть до н.е., відбувалися раніше, ніж ті, які мали місце у другій. 3. Якщо подія відбулася до нашої ери і необхідно визначити, скільки століть тому це сталося, то до кількості століть до нашої ери додається відповідна кількість століть нашої ери. 4. Слід пам’ятати, що нульового року в історії взагалі немає. Це потрібно враховувати, коли, наприклад, треба визначити вік людини, яка народилася до нашої ери, а померла після її початку. Складаючи загальну суму років, потрібно від результату відняти один рік. Як визначати століття до н.е. за роками?
Вправи з «історичної математики». Дайте відповіді на запитання:
Спробуйте самостійно скласти кілька вправ з «історичної математики». V. Закріплення знань учнів Продовжіть речення: «Сьогодні я дізнався (дізналася)навчився (навчилася)я думаю, що» VІ. Домашнє завдання 1. Опрацювати матеріал § 2 Практичне заняття №1. Відлік часу в історіїВсесвітня історія. Історія України 6 кл Практичне заняття 1 Тема. Відлік часу в історії Стародавнього світу. Мета: пригадати здійснення відліку часу в історії; розкрити особливості літочислення до нашої ери (з допомогою шкали часу); розвивати вміння співвіднести дату події з історичним періодом (з допомогою шкали часу); розв’язати історичну задачу на обчислення часу; будувати та зіставляти археологічну й історичну часові шкали; визначати (за датою), до якого періоду належить подія (з допомогою археологічної та історичної часових шкал), сприяти розвитку часових уявлень, практичне заняття з історії 6 клас відповіді хронологічної компетенції; виховувати в учнів здатність до самооцінювання та зацікавленість до всесвітньої історії. Тип уроку: урок формування предметних умінь і навичок учнів. Форма проведення: практичне заняття. Хід уроку І. Організаційний момент. В минулому навчальному році ми з вами, вивчаючи історію України, звертали увагу на те, що кожна подія відбувається у визначений час і має свої характеристики: число, місяць, рік, століття, тисячоліття. Ми з вами креслили лінію часу і встановлювали зв'язок між роком та століттям взятої події. Сьогодні наша тема практичного заняття–відлік часу в історії Стародавнього світу. Для тогощоб наш урок проходив продуктивно і ви розумілияку оцінку отримаєте в кінці уроку ви будете відмічати свої успіхи в картці самооцінюванняяку я вам практичне заняття з історії 6 клас відповіді роздам. Картка самооцінювання
ІІ. Актуалізація знань учнів. Вправа «Дешифратор». Завдання - Розшифруйте і поясніть поняття. ЯІГОЛОНОРХ, ЛІТСТОТЯ, Практичне заняття з історії 6 клас відповіді, ЧИЛІТОСНЯЛЕН. Відповідь. Хронологія, століття, ера, літочислення. Бесіда за запитаннями 1. Що таке хронологія? 2. Якими є хронологічні межі історії стародавнього світу як періоду всесвітньої історії? 3. Як ви розумієте значення понять «дата», «століття», «тисячоліття»,«ера»? ІІІ. Мотивація навчальної діяльності . Повідомлення теми та очікуваних результатів.
Із бесіди учні роблять висновок про відомі їм одиниці вимірювання часу: практичне заняття з історії 6 клас відповіді, хвилини, години, дні, які ще одиниці виміру часу ви знаєте? Як ви гадаєте, як у давнину люди вимірювали час? По чому вони орієнтувалися? ( по сонячному світлові, рух місяця). ІV. Виконання практичної частини уроку. 1. Робота з лінією часу. Розповідь учителя Розгляньте на дошці лінію часу. Початковий момент системи літочислення— це ера — наприклад, християнська або нова ера (наша ера). Ерою або періодом називають також великий практичне заняття з історії 6 клас відповіді період, а сам відлік історичного часу від певного історичного моменту— літочисленням. Вертикальною рискою позначено початок нашої ери (Різдво Христове). Праворуч — наша ера (від Різдва Христового). Тут роки обчислюються послідовно вперед, один за одним —перший, другий, третій і так до нинішнього року. Ліворуч від розділової риски — час до нашої ери (до Різдва Христового), ми дивимося назад, ніби у зворотний бік. Найближчим роком до межі нашої ери буде 1 р. до н. е. Зауважимо, що нульового року немає. Якщо ми захочемо полічити роки в І ст. до н. е., то чим ближче до кінця століття, тим меншим буде число року. Тобто І ст. до н. е. розпочалося в р. до н. е., а закінчилося в 1 р. до н. е. Учні креслять лінію часу та разом з вчителем позначають на ній 0 рік, рік . р. до н.е. 0 р. р.н.е. Далі учні разом з вчителем розміщують на лінії часу історичні події, які відбувалися як до нашої ери, так і в нашій ері. Наприклад: · dor.ru н.е. – початок правління Хаммурапі; · dor.ru н.е. – виникнення єдиної Єгипетської держави · dor.ru н.е. – Каллієв мир · р.н.е. – Хрещення Русі · р. н.е. – початок Національно-визвольної війни · р. н.е. – незалежність України 2. Відлік років. Робота з таблицею Відповідність століть рокам
Відмінність у лічбі років до н.е. від н.е. : початкові роки з нулями, кінцеві – роки на 1. початкові роки до н.е. –, останні роки до н. е. –, Арабські цифри: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,15,20 Римські цифри: І,ІІ,ІІІ,IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,XV,XXР Робота в групах Група 1. Скориставшись таблицею, виконайте завдання:
Визначте, в якому тисячолітті або столітті відбулася подія. 1) У році до н. е. виникла Єгипетська держава. (IV тис. до н. е.) - До якого століття належить р. до н.е.? - Назвіть у якому році починається 16 ст. до н.е.? Визначте, в якому тисячолітті або столітті відбулася подія. 1) У році до н. е. армія Александра Македонського розбила перську армію біля міста Ісс. (І тис. до н. е.) - Який рік є останнім у 13 ст. до н.е.
Визначте, в якому тисячолітті або столітті відбулася подія. 1) У році н. е. вандали захопили й пограбували Рим. (І тис. н. е.) 3. Розв'язування хронологічних задач Памятка «Як розв'язувати хронологічні задачі». 1. Накресліть «лінію часу – пряму лінію, поділіть її рисочками на рівні відрізки, що означає певну кількість років. 2. На початку лінії поставте більшу та чіткішу риску – початок відліку, а наприкінці стрілочку, що символізує рух часу. 3. Для орієнтації в часі поставте ріку якому живемо. 4. Якщо для розв'язання хронологічної задачі вам не потрібно позначати однакові проміжки часу (століття або тисячоліття), то перервіть лінію пунктиром. 5. На лінії часу запишіть умови завдання. 6. Поряд з лінією виконайте обчислення й запишіть стислу відповідь до завдання. Робота в групах Група 1. 1) Місто Рим виникло в році до н. е. Скільки років від цієї події до наших днів минуло? ( + = років) 2) Перші Олімпійські ігри відбулися в році до н. е. Скільки років від цієї події до наших днів минуло? ( + = років) 3) І Пунічна війна розпочалася в році до н. е., а закінчилася перемогою Риму над Карфагеном у році до н. е. Скільки років тривала І Пунічна війна? ( — = 23 роки) 4. В р. Володимир Великий хрестив Русь. Скільки років тому сталася ця подія?. : = р. 1) У році до н. е. в Єгипті спалахнуло велике повстання бідноти та рабів. Скільки років від цієї події до наших днів минуло? ( + = років) 2) У році до н. е. розпочався «вавилонський полон» євреїв. Скільки років від цієї події до наших днів минуло? ( + = років) 3) Повстання Спартака розпочалося в 74 році до н. е., а в 71 році до н. е. в Апулії було розбито військо повсталих рабів. Скільки років тривало повстання? (74 — 71 = 3 роки) 4. В р. до н.е. починає в Персії правити Дарій І. Скільки років тому відбулася ця подія? + = р. 1. В р до н.е. в Китаї почав правити імператор Цинь Шихуанді. Його правління тривало 11 років. Коли закінчилося правління Цинь Шихуанді? = р. до н.е. 2) Перший тріумвірат в Римі тривав 7 років та припинив своє існування в 53 р. до н.е. Коли був заснований Перший тріумвірат? 53+7 = 60 р. до н.е. 3) Імператор Нерон почав володарювати в 54 році н. е., а в 68 році н. е. V.Узагальнення та систематизація знань учнів - Ми з вами закінчили першу практичну роботу цього курсу? Як ви думаєте, чому новому ви навчилися протягом уроку? Навіщо нам потрібно уміти обчислювати час? Чи потрібні ці навички вам у житті? Скажіть, чи відповідають ваші очікування тому, що ви досягли на уроці? VІ. Підведення підсумку уроку та оцінювання . Метод «Незакінчене речення» Продовжіть речення: «Сьогодні я дізнався (дізналася)…, навчився (навчилася)…я думаю, що». Учні самостійно підраховують кількість набраних балів у картці само оцінювання і визначають отриману оцінку за урок. VІІ. Домашнє завдання. § 2, С, поняття, зіставте рік-століття-тисячоліття: 95 р. до н.е., р, р., р., с вправи з історичної математики письмово, скласти 2 задачі.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ВІДПОВІДІ ЗНО 2016 УКРАЇНСЬКА МОВА | 517 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| МАТЕМАТИКА 2 КЛАС СКВОРЦОВА ОНОПРІЄНКО ВІДПОВІДІ 2 ЧАСТИНА | 738 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Покрывало «Мадонна» купить в СПБ
Комментариев нет:
Отправить комментарий